Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 och torsdagar med start kl. 10.00 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I måndagens hjärtergrupp spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi rekommenderar att par, som har ett genomsnittligt HCP-värde på lägre än 30 spelar i hjärtergruppen. På torsdagar spelar vi tills vidare 27 brickor i en grupp. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. Saknar du partner? Kontakta i så fall Per Granström på telefon 0767-86 65 90. Han kanske kan ge tips. Om du är intresserad av att spela lagspel skall du kontakta Nils-Bertil Gustafsson på telefon 0705106662 så kan han berätta mera. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2020-02-13
Askim

GRATTIS HANS OCH OVE

[Läs kommentarer]

PlacNamnPoängProcent
1Hans Carlsbogård - Ove Hansson359.366.54%
2Sigurd Walldal - Anders Thölén342.763.46%
3Lennart Arnby - Anders Simonsson333.161.69%
4Mahin Pettersson - Marie Myrhage327.560.65%
5Alf Börjesson - Gertrud Bohlin326.260.41%
6Anders Lind - Magnus Legnehed317.058.70%
7Oscar Hult - Stephen Cronberg315.758.46%
8Björn Hildell - Åke Ekener309.557.31%
9Mary Bryng - Sonja Jonasson302.656.04%
10Kaj Vestergård - Bengt Bostedt289.053.52%
11Bertil Brandt - Rune Olsson274.550.83%
12Karl Åberg - Karin Åberg273.750.69%
13Kristina Bergman - Eric Skoog271.050.19%
14John Rignell - Lou Edvall-Rignell252.246.71%
15Ivan Nilsson - Nils Nordahl248.145.94%
16Eva Bodin - Nancy Lundberg244.945.35%
17Jan Sager - Kjell Zackrisson235.443.59%
18Stanislaw Paledzki - Dariush Rowshanravan228.642.33%
19Per Granström - Noomi Granström222.541.21%
20Maj-Britt Carlbaum - Rose-Marie Berndtsson211.239.10%
21Marianne Menzinsky - Sonia Linusson201.237.25%
22Björn Olofsson - Lena Heiwall181.633.63%
23Barbro Ekblom - Britt-Marie Löfstrand149.727.72%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)