Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I hjärtergruppen spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi brukar vara klara senast 22.15. Vi rekommenderar att par, som har ett genomsnittligt HCP-värde på lägre än 30 spelar i hjärtergruppen. Saknar du partner? Kolla med Göran (031-28 55 93 eller 0706-28 10 02). Han kanske kan ge tips. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2019-05-06
Ruter/klöver RKM HCP 9

Grattis till Göran Johansson - Rolf Anberg

PlacNamnPoängProcent
1Göran Johansson - Rolf Anberg392.062.82%
2Ulla Jeppsson - Finn Jeppsson370.659.39%
3Mabel Leman - Göran Östberg365.058.50%
4Per Granström - Noomi Granström363.558.25%
5Brita Hök - Lars Hök361.657.95%
6Ulla Mybeck - Kurt Mybeck358.957.52%
7Peter Nyberg - Maivor Nyberg342.954.95%
8Jan Hugosson - Irene Hugosson342.654.91%
9Gunilla Hedenskog - Gunilla Sten336.753.95%
10Stephen Cronberg - Göran Karlander331.553.13%
11Eric Miranda - Bo Werner326.952.38%
12Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström320.251.31%
13Leif Hammarberg - Hedvig Hammarberg Gerge312.450.06%
14Lillemor Bäck - Lena Rydenskog311.549.93%
15Eva Johansson - Marianne Löfgren307.649.30%
16Marie Ekelund - Ulla Sallin306.349.09%
17Ingemar Ekwall - Lena Wahlberg305.648.97%
18Ivan Nilsson - Arnold Joelsson302.448.47%
19Ulla Malmsten - Kajsa Haglöf301.548.32%
20Kristina Edeland - Birgitta Düring Månsson293.347.00%
21Bo Nilsson - Dag Källfelt284.745.62%
22Sven Sjöberg - Gunilla Andersson278.644.65%
23Kristian Seeliger - Marianne Sparud276.944.37%
24Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson274.343.96%
25Jean Basmanji - Annerita Björklund270.043.27%
26Olle Isaksson - Lena Ström260.841.80%
27Kjell Andersson - Maria Danielsson260.741.79%
28Andreas Holmdahl - Christer Gundewall252.140.40%
29Camilla Löfstedt - Boel Englund238.338.19%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)