Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I hjärtergruppen spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi brukar vara klara senast 22.15. Saknar du partner? Kolla med Göran (031-28 55 93 eller 0706-28 10 02). Han kanske kan ge tips. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2018-05-21
Askim Ruter/klöver

Grattis Maria och Kjell!

PlacNamnPoängProcent
1Kjell Andersson - Maria Danielsson534.065.44%
2Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson511.062.62%
3Ann Haqvinsson - Eva Sylvan494.060.54%
4Göran Johansson - Rolf Anberg490.060.05%
5Ingemar Ekwall - Lena Wahlberg485.059.44%
6Ulla Malmsten - Kajsa Haglöf477.858.56%
7Thomas Glücksman - Anita Mellgren470.057.60%
8Margrete Östermarker - Christina Wedin468.057.35%
9Kristina Edeland - Birgitta Düring Månsson461.056.50%
10Eva Johansson - Marianne Löfgren451.655.35%
11Anna-Stina Wennberg - Bo Larsson445.154.55%
12Lennart Keussen - Stefan Sjöberg439.053.80%
13Claes Bühler - Thomas Almén436.053.43%
14Per Granström - Noomi Granström425.552.14%
15Gunilla Lindeström - Elisabeth Frotjold414.550.80%
16Olle Isaksson - Eva Kristina Isaksson414.050.74%
17Ulla Hjalmarsson - Sigvard Sundelid407.049.88%
18Marie-Louise Landelius - Annica Lundqvist404.749.60%
19Krister Jansson - Björn Olofsson401.549.20%
20Ann Hjertonsson - Annika Laremark399.048.90%
21Marianne Sparud - Lena Nilsson397.148.66%
22Sven Sjöberg - Gunilla Andersson397.048.65%
23Marie Ekelund - Ulla Sallin396.048.53%
23Agne Tern - Gunnar Holmertz396.048.53%
25Camilla Löfstedt - Boel Englund395.048.41%
26Jan Sager - Göran Karlander388.447.59%
27Jean Basmanji - Bo Werner387.047.43%
28Ulla-Britt Jensen - Barbara Adielsson386.047.30%
29Lillemor Bäck - Lena Rydenskog374.245.86%
30Ulla Mybeck - Kurt Mybeck370.045.34%
31Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson363.044.49%
32Brita Hök - Lars Hök345.042.28%
33Per Waborg - Bo Hillström327.040.07%
34Håkan Forsell - Örjan Persson312.038.24%
35Christina Hedén Danielsson - Ivan Nilsson310.037.99%
36Rodny Carlsson - Zsuzsanna Szamel261.832.09%
37Jan Hugosson - Irene Hugosson257.031.50%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)