Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I hjärtergruppen spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi brukar vara klara senast 22.15. Saknar du partner? Kolla med Göran (031-28 55 93 eller 0706-28 10 02). Han kanske kan ge tips. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2018-01-15
Ruter/Klöver

Grattis till Marie Myrhage - Kristian Seeliger

PlacNamnPoängProcent
1Marie Myrhage - Kristian Seeliger414.161.62%
2Peter Nyberg - Maivor Nyberg405.560.34%
3Kristina Edeland - Josefin Samfelt390.358.08%
4Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby382.956.98%
5Stephen Cronberg - Lars Olander379.956.53%
6Göran Johansson - Rolf Anberg375.955.94%
7Ulla-Britt Karlsson - Lennart Karlsson373.955.64%
8Elisabeth Werner - Bo Werner370.755.16%
9Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson367.154.62%
10Marianne Sparud - Birgitta Olsson361.353.76%
11Brita Hök - Lars Hök359.953.56%
12Agne Tern - Gunnar Holmertz359.053.42%
13Eva Johansson - Marianne Löfgren349.151.95%
14Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström347.951.77%
15Karl Angenete - Jan Hugosson346.951.62%
16Lennart Keussen - Stefan Sjöberg342.150.90%
17Madeleine Hederstierna - Gudrun Orvelin Nilsson340.950.73%
18Marie-Louise Landelius - Annica Lundqvist338.150.31%
19Camilla Löfstedt - Boel Englund330.749.21%
20Margrete Östermarker - Per Dellve324.948.35%
21Krister Jansson - Björn Olofsson324.148.22%
22Olle Isaksson - Jan Sager323.848.18%
23Marie Ekelund - Ulla Sallin310.146.14%
24Gunilla Hedenskog - Birgitta Düring Månsson309.946.12%
25Birgitta Emanuelsson - Eva Kristina Isaksson299.044.49%
26Annika Lindén - Sonia Linusson292.943.59%
27Annerita Björklund - Ingalill Hadler288.943.00%
28Eva Bergfjord - Lena Starkenberg283.642.20%
29Christina Hedén Danielsson - Bertil Tambo257.538.32%
30Anna-Lena Erlandzon - Ove Erlandzon256.138.11%
31Bertil Lundbäck - Britt-Marie Andersson197.729.42%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)