Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I hjärtergruppen spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi brukar vara klara senast 22.15. Saknar du partner? Kolla med Göran (031-28 55 93 eller 0706-28 10 02). Han kanske kan ge tips. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2017-11-20
Askim rkm cup

Grattis Per och Noomi!

PlacNamnPoängProcent
1Per Granström - Noomi Granström338.064.02%
2Stephen Cronberg - Lars Olander315.059.66%
3Brita Hök - Lars Hök312.059.09%
4Lennart Keussen - Stefan Sjöberg306.558.06%
5Camilla Löfstedt - Boel Englund304.057.58%
6Jean Basmanji - Bo Werner300.056.82%
7Leif Kahlman - Christina Wedin293.555.58%
8Thomas Glücksman - Anita Mellgren291.355.17%
9Marie Ekelund - Ulla Sallin279.352.89%
10Claes Bühler - Thomas Almén278.052.65%
11Ivan Nilsson - Arnold Joelsson276.052.27%
12Ann Hjertonsson - Annika Laremark270.051.14%
13Kristian Seeliger - Marianne Sparud264.050.00%
14Eva Johansson - Marianne Löfgren262.049.62%
15Margareta Ljunge - Anita Nilsson260.049.24%
16Sven Sjöberg - Gunilla Andersson250.047.35%
17Eva Bergfjord - Lena Starkenberg244.046.21%
18Gunilla Hedenskog - Birgitta Düring Månsson238.945.25%
19Peter Nyberg - Maivor Nyberg236.744.83%
20Andreas Holmdahl - Christer Gundewall229.143.39%
21Krister Jansson - Björn Olofsson221.541.94%
22Britt-Marie Andersson - Bertil Lundbäck217.141.12%
23Kjell Andersson - Maria Danielsson212.040.15%
24Britt Fredén - Eva Lind207.339.26%
25Christina Hedén Danielsson - Bertil Tambo189.035.80%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)