Vi spelar på måndagar med start kl. 18.30 i Bridgens Hus. Kom minst 5 minuter innan. Spelavgiften är 50 kronor per spelare. Juniorer betalar halv spelavgift. I hjärtergruppen spelar vi 27 brickor per kväll, medan vi nöjer oss med 24 brickor i ruter/klövergruppen. Vi brukar vara klara senast 22.15. Saknar du partner? Kolla med Göran (031-28 55 93 eller 0706-28 10 02). Han kanske kan ge tips. Du är väl medlem i en klubb, som är ansluten till Svenska Bridgeförbundet. Om inte är du välkommen att ansluta dig till Askims BK/BG 268-6095. VÄLKOMNA!!!

Askims BK 2017-11-13
Askim ruter

Grattis Lars-Håkan och Ivan!

PlacNamnPoängProcent
1Lars-Håkan Wilhelmsson - Ivan Johnsson448.162.24%
2Ulla-Britt Jensen - Birgitta Hedström447.362.12%
3Elisabeth Granstedt - Birgitta Norsted443.561.59%
4Sven Sjöberg - Gunilla Andersson438.560.91%
5Jan Hugosson - Irene Hugosson429.059.58%
6Marie Myrhage - Mahin Pettersson406.056.39%
7Claes Bühler - Thomas Almén404.056.11%
8Margrete Östermarker - Christina Wedin396.555.06%
9Ann Hjertonsson - Annika Laremark395.154.88%
10Berit Ungerth - Ulla Nordström390.554.24%
11Kristian Seeliger - Marianne Sparud388.854.00%
12Camilla Löfstedt - Boel Englund377.052.36%
13Eva Johansson - Marianne Löfgren375.052.08%
14Maivor Nyberg - Peter Nyberg373.751.90%
15Ulla Sallin - Marie Ekelund366.150.85%
16Ulla Malmsten - Kajsa Haglöf363.750.52%
17Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson359.549.93%
18Margareta Ljunge - Anita Nilsson359.049.86%
19Lillemor Bäck - Lena Rydenskog356.349.48%
20Jean Basmanji - Bo Werner354.849.28%
21Mile Calic - Ulla Liedholm345.748.02%
22Annerita Björklund - Ingalill Hadler345.047.92%
23Brita Hök - Lars Hök343.047.64%
24Stephen Cronberg - Lars Olander340.047.22%
25Ivan Nilsson - Gunnar Berndtsson334.046.39%
26Agne Tern - Gunnar Holmertz333.946.37%
27Christina Hedén Danielsson - Bertil Tambo313.143.48%
28Annica Lundqvist - Marie-Louise Landelius308.742.88%
29Margareta Hellström - Birgitta Sandwall307.842.75%
30Britt Berglund - Berit Bjarne304.042.22%
31Britt-Marie Andersson - Bertil Lundbäck288.040.00%
32Karin Ulfsparre - Gun Johansson264.236.69%
33Björn Olofsson - Birgitta Düring Månsson178.524.80%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Alf Börjesson (alf.borjesson@live.se)