Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter. Partävling 50:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2019-05-02
Partävling

Grattis Ronny o Göran !

PlacNamnPoängProcent
1Ronny Ovesson Ejnell - Göran Selldén325.166.90%
2Birgit Andersson - Martin Lundberg295.060.70%
3Curt Marcusson - Ivan Johnsson278.057.20%
4Lidia Zajde - Jan Konar277.957.18%
5Hans Thimell - Jan Andersson264.454.40%
6Torbjörn Kåreke - Niklas Heideman255.052.47%
6Lars-Håkan Wilhelmsson - Ulla Sallin255.052.47%
8Jan Ahlqvist - Berit Fors250.051.44%
9Kjell Evensen - Anders Ihalainen249.051.23%
10Peter Giese - Sverker Alfredsson246.050.62%
11Axel Selvén - Tadashi Suzuki243.050.00%
12Göran Almgren - Mats Jakobsson237.448.84%
13Patrik Clevström - Annika Corneliusson236.348.61%
14Britt Larsson - Sven Sjöberg221.645.60%
15Lars Hansson - Sven Olof Jern220.545.37%
16Tore Mattsson - Gunnar Jansson220.045.27%
17Björn Olofsson - Nils Nordahl219.445.14%
18Sven Nilsson - Annika Wallén218.344.91%
19Bo Andersson - Hans Linusson206.042.39%
20Anna Wallgren - Jan Jensen197.040.53%
21Thomas Almén - Ulla-Britt Jensen192.039.51%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)