Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter. Partävling 50:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2019-02-14
HCP

PlacNamnPoängProcent
1Britt Larsson - Ulla-Britt Jensen260.460.27%
2Curt Marcusson - Ivan Johnsson258.359.78%
3David Bryder - Matti Lepistö256.859.44%
4Denny Andréasson - Ann Bergqvist249.857.83%
5Lars-Olof Månsson - Elisabeth Gajewska237.254.90%
6Peter Giese - Sverker Alfredsson218.950.67%
7Pär Ljungquist - Vivianne Norling216.550.11%
8Anna Wallgren - Nils Nordahl215.949.98%
9Sigurd Walldal - Anders Thölén215.949.97%
10Sven Nilsson - Hans Linusson215.249.80%
11Lars-Håkan Wilhelmsson - Ulla Westerlund210.748.78%
12Birgit Andersson - Martin Lundberg207.548.03%
13Patrik Clevström - Annika Corneliusson202.346.82%
14Per Diener - Peter Persson201.446.63%
15Inger Carlstedt - Karin Bryder200.146.33%
16Jan Jensen - Tadashi Suzuki176.140.76%
17Harriet Herlin - Erling Ludwig173.940.25%
18Eva Rimstedt - Annkie Svensson171.339.65%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)