Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter. Partävling 50:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2018-12-01
Gröna Hissen

PlacNamnPoängProcent
1Lars-Åke Gustafsson - Jan Troberg658.060.26%
2Per Östlund Mitchell - Börje Dahlberg656.060.07%
3Björn Sörling - Stefan Åsgården631.057.78%
4Göran Selldén - Anders Brunzell603.055.22%
5Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö601.055.04%
6Ingrid Petersen - Ingrid Petersen593.454.34%
7Tore Mattsson - Per-Erik Mattsson583.053.39%
8Mats Allgöwer - Ella Olsson579.053.02%
9Stefan Corneliusson - Tommy Somlo573.052.47%
10Birgit Andersson - Martin Lundberg568.652.07%
11Vivianne Norling - Pär Ljungquist566.051.83%
12Mats Jakobsson - Thomas Therkelson565.451.78%
13Jan Ahlqvist - Jan Konar563.051.56%
14Robert Bäck - Lena Petersen561.051.37%
15Hans Linusson - Gunnar Broberg549.250.30%
16Patrik Clevström - Annika Corneliusson540.649.51%
17Per Hagberg - Bosse Ohlsson532.048.72%
18Marianne Fagerby - Tony Elmroth531.048.63%
19Mietek Warchiwker - Irma Petersen521.047.71%
20Per Dellve - Ingela Sjöberg519.147.53%
21Dagny Tryggö - Eva Johansson514.847.14%
21Joakim Olsson - Matti Lepistö514.847.14%
23Berit Fors - Maria Tullberg513.747.04%
24Lena Starkenberg - Eva Thorsson495.045.33%
25Gerd Sjöholm - Birgitta Emanuelsson487.844.67%
26Jan Sager - Göran Karlander479.243.89%
27Sven Nilsson - Annika Wallén440.540.34%
28Helga Andréen - Siv Zackrisson436.239.94%
29Rodny Carlsson - Bengt Cederberg422.238.66%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)