Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter. Partävling 50:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2018-02-01
Partävling

Grattis Lars-Håkan o Billmar !

PlacNamnPoängProcent
1Lars-Håkan Wilhelmsson - Billmar Carlsson348.864.58%
2Uno Nävert - Lillemor Williamsson341.063.15%
3Birgit Andersson - Tadashi Suzuki326.360.42%
4Sven Nilsson - Hans Linusson324.060.00%
5Thomas Glücksman - Junyi Sun315.058.33%
6Torbjörn Kåreke - Niklas Heideman313.057.96%
7Kjell Berndtsson - Jacob Kleiven301.055.74%
8Tomas Ekvall - Ralf Nilsson300.055.56%
9Leif Wennebrink - Hans Barkman297.055.00%
10Jean Basmanji - Annerita Björklund275.050.93%
11Britt Larsson - Nils Wallmark272.050.37%
12Ulla Westerlund - Bodil Winberg271.150.21%
13Ian Abel - Denny Andréasson270.050.00%
14Curt Marcusson - Ivan Johnsson268.049.63%
15Ingela Sjöberg - Bosse Ohlsson266.649.38%
16Joakim Olsson - Maritza Håkansson234.043.33%
17Ann De Silva - Maria Danielsson232.943.13%
18Lars Hansson - Sven Olof Jern224.041.48%
19Ulla-Britt Jensen - Ulla Sallin223.041.30%
20Lena Olofsson - Ewalena Fredlund220.040.74%
21Kjell Andersson - Nils Nordahl219.040.56%
22Anna Wallgren - Jan Jensen187.934.79%
23Bertil Lundbäck - Inger Carlstedt183.433.96%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)