Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2018-01-04
HCP

PlacNamnPoängProcent
1Oscar Hult - Josefin Samfelt351.965.16%
2Hans Thimell - Jan Andersson336.662.33%
3May Moore - Björn Wenander325.960.36%
4Torbjörn Kåreke - Niklas Heideman319.259.12%
5Lars Hansson - Sven Olof Jern299.055.37%
6Annerita Björklund - Peter Persson299.055.37%
7Ingrid Petersen - Els-Marie Södergren297.855.15%
8Thomas Therkelson - Mats Jakobsson276.951.29%
9Sture Jeanson - Thomas Almén273.950.73%
10Birgit Andersson - Martin Lundberg266.449.34%
11Curt Marcusson - Ivan Johnsson263.848.85%
12Kjell Andersson - Nils Nordahl257.247.63%
13Patrik Clevström - Annika Corneliusson253.546.94%
14Hans Linusson - Agneta Persson250.846.44%
15Ann Haqvinsson - Eva Sylvan249.246.15%
16Mile Calic - Ulla Liedholm246.345.61%
17Johan Gromark - Evy Gromark243.345.06%
18Lars-Håkan Wilhelmsson - Bodil Winberg239.544.35%
19Britt-Marie Andersson - Bertil Lundbäck235.043.52%
20Pär Ljungquist - Vivianne Norling229.642.52%
21Erling Ludwig - Björn Olofsson226.341.90%
22Kent Sandström - Ann-Charlotte Nilsson198.936.83%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)