Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2017-11-09
HCP

PlacNamnPoängProcent
1Eva Thorsson - Rolf Anberg343.563.61%
2Tomas Ekvall - Ralf Nilsson335.762.17%
3Per Östlund - Junyi Sun331.361.36%
4Britt Larsson - Sven Sjöberg317.258.73%
5Ulla-Britt Jensen - Christina Hedén Danielsson304.256.34%
6Ingela Sjöberg - Bosse Ohlsson291.053.88%
7Curt Marcusson - Ivan Johnsson279.751.80%
8Anna Wallgren - Jan Jensen274.450.82%
9Ulla Westerlund - Bodil Winberg272.550.47%
10Kjell Berndtsson - Åsa Berndtsson259.948.14%
11Claes Bühler - Camilla Löfstedt259.548.05%
12Uno Nävert - Lillemor Williamsson259.448.03%
13Björn Olofsson - Inger Carlstedt258.147.80%
14Mietek Warchiwker - Alf Kummer254.847.18%
15Bo Andersson - Peter Nyberg252.246.71%
16Bertil Lundbäck - Britt-Marie Andersson244.445.26%
17Marie Skoglundh - Bo Skoglundh244.445.25%
18Sven Olof Jern - Lars Hansson241.344.69%
19Lennart Arnby - Staffan Edström240.844.59%
20Vivianne Norling - Pär Ljungquist237.744.01%
21Kjell Andersson - Nils Nordahl231.442.85%
22Denny Andréasson - Ian Abel206.638.26%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)