Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2017-11-02
HCP

PlacNamnPoängProcent
1Pär Ljungquist - Alf Kummer221.258.52%
2Lars-Håkan Wilhelmsson - Jan Ahlqvist217.657.57%
3Sven Olof Jern - Lars Hansson215.657.05%
4Ann Hjertonsson - Ulla Yngwe208.255.09%
5Ulla Westerlund - Bodil Winberg204.854.17%
6Kjell Andersson - Nils Nordahl198.252.44%
7Ann De Silva - Maria Danielsson196.551.97%
8Hans Linusson - Agneta Persson192.450.91%
9Curt Marcusson - Ivan Johnsson191.950.77%
10Birgit Andersson - Inger Carlstedt189.850.22%
11Britt Larsson - Sven Sjöberg188.949.97%
12Uno Nävert - Lillemor Williamsson188.449.83%
13Christina Hedén Danielsson - Björn Olofsson178.647.25%
14Els-Marie Södergren - Björn Wenander173.845.98%
15Britt-Marie Andersson - Håkan Sageke159.442.17%
16Anna Wallgren - Jan Jensen156.441.39%
17Gunnar Jansson - Mats Jakobsson137.436.35%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)