Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2017-10-26
Partävling

Grattis Vivianne o Pär !

PlacNamnPoängProcent
1Pär Ljungquist - Vivianne Norling278.064.35%
2Kjell Andersson - Nils Nordahl273.063.19%
3Nicklas Sivelind - Moa Petersen263.060.88%
4Robin Björkstrand - Philip Berggren261.060.42%
5Birgit Andersson - Jan Andersson246.457.03%
6Thomas Glücksman - Jürgen Schildt245.056.71%
7Uno Nävert - Lillemor Williamsson234.054.17%
8Ulla Westerlund - Bodil Winberg232.953.91%
9Kjell Evensen - Björn Wenander225.052.08%
10Marie-Louise Landelius - Marie Ekelund216.050.00%
11Bengt Malmström - Ulla Malmström212.649.22%
12Ragnar Andersson - Denny Andréasson212.049.07%
13Curt Marcusson - Ivan Johnsson197.045.60%
14Britt Larsson - Sven Sjöberg192.044.44%
15Roland Ekman - Ingegerd Winqvist187.943.49%
16Ann De Silva - Maria Danielsson172.139.84%
16Ulla-Britt Jensen - Jan Jensen172.139.84%
18Lars Hansson - Sven Olof Jern157.036.34%
19Britt-Marie Andersson - Håkan Sageke127.029.40%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)