Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2017-09-21
Partävling

Grattis Curt o Ivan !

PlacNamnPoängProcent
1Curt Marcusson - Ivan Johnsson585.872.32%
2Lars-Håkan Wilhelmsson - Billmar Carlsson531.865.66%
3Anders Våge - Kjell Evensen493.460.91%
4Birgit Andersson - Per Östlund486.960.12%
5Ingrid Petersen - Björn Wenander482.059.51%
6Jan Andersson - Leif Carlsson476.958.87%
7Uno Nävert - Lillemor Williamsson459.156.67%
8Torbjörn Kåreke - Niklas Heideman450.755.64%
9Martha Gustafson - Hjördis Ivarsdotter449.755.51%
10Britt Larsson - Nils Nordahl425.952.58%
11Denny Andréasson - Ian Abel416.951.47%
12Dagny Tryggö - Eva Sylvan416.151.37%
13Ulla Westerlund - Bodil Winberg414.951.22%
14Bosse Ohlsson - Ingela Sjöberg411.750.83%
15Pär Ljungquist - Vivianne Norling400.349.42%
16Mietek Warchiwker - Alf Kummer399.649.33%
17Jan Ahlqvist - Jan Konar387.147.79%
18Bo Larsson - Carl Heyman384.047.41%
19Ingemar Ekwall - Tomas Ekvall380.947.02%
20Björn Hildell - Åke Ekener379.146.81%
21Kjell Andersson - Maria Danielsson377.746.63%
22Patrik Clevström - Annika Corneliusson373.546.11%
23Anna Wallgren - Jan Jensen368.845.53%
24Ulla Mybeck - Kurt Mybeck362.644.77%
24Elisabeth Olsson - Maritza Håkansson362.644.77%
26Annerita Björklund - Birgitta Hedström360.044.44%
27Lars-Olof Månsson - Elisabeth Gajewska355.643.90%
28Bertil Lundbäck - Britt-Marie Andersson353.443.63%
29Kristian Seeliger - Ulla Sallin346.642.79%
30Leif Nilsson - Peter Persson328.540.56%
31Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt314.538.83%
32Björn Olofsson - Erling Ludwig243.230.02%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)