Välkommen till BK Lyx! Vi spelar tävlingsbridge torsdagar kl 18.30 i Bridgens Hus, J A Wettergrens gata 5. Spelavgifter Barometer 50:-. Partävling 40:--, Juniorer, till och med 25 år, spelar gratis. Deklarationskort rekommenderas. Alla spelare måste vara medlem i klubb, som är ansluten till Förbundet Svensk Bridge. Vi spelar 27 brickor,och hälsar alla välkomna. Vi korrigerar inga brickor i efterhand, endast under spelkvällen.

BK Lyx 2017-09-21
HCP

PlacNamnPoängProcent
1Curt Marcusson - Ivan Johnsson551.268.05%
2Martha Gustafson - Hjördis Ivarsdotter492.360.78%
3Lars-Håkan Wilhelmsson - Billmar Carlsson474.958.63%
4Jan Andersson - Leif Carlsson459.456.72%
5Uno Nävert - Lillemor Williamsson452.155.81%
6Britt Larsson - Nils Nordahl442.954.68%
7Bertil Lundbäck - Britt-Marie Andersson441.654.52%
8Denny Andréasson - Ian Abel438.854.17%
9Anders Våge - Kjell Evensen434.853.68%
10Bosse Ohlsson - Ingela Sjöberg431.953.32%
11Ulla Mybeck - Kurt Mybeck430.053.09%
12Birgit Andersson - Per Östlund425.952.58%
13Torbjörn Kåreke - Niklas Heideman425.352.50%
14Ingrid Petersen - Björn Wenander424.752.43%
15Dagny Tryggö - Eva Sylvan413.351.02%
16Annerita Björklund - Birgitta Hedström407.450.30%
17Kjell Andersson - Maria Danielsson396.248.91%
18Ulla Westerlund - Bodil Winberg393.848.62%
19Anna Wallgren - Jan Jensen393.448.57%
20Bo Larsson - Carl Heyman391.848.37%
21Björn Hildell - Åke Ekener391.148.28%
22Leif Nilsson - Peter Persson388.247.92%
23Lars-Olof Månsson - Elisabeth Gajewska386.547.71%
24Ingemar Ekwall - Tomas Ekvall375.846.40%
25Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt370.345.71%
26Kristian Seeliger - Ulla Sallin357.944.18%
27Elisabeth Olsson - Maritza Håkansson342.942.33%
28Jan Ahlqvist - Jan Konar338.641.80%
29Mietek Warchiwker - Alf Kummer335.641.43%
30Patrik Clevström - Annika Corneliusson326.740.33%
31Björn Olofsson - Erling Ludwig325.240.14%
32Pär Ljungquist - Vivianne Norling319.339.42%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Birgit Andersson (birgit.lasse@telia.com)