BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2020-02-11
Strata Klöver/Ruter Tisdag

Grattis Klas-Göran o Jan i ruter Anne-Marie o Lars-Göran i Klöver

PlacNamnPoängProcent
1Jan Sager - Kjell Zackrisson470.061.20%
2Klas-Göran Lundin - Jan Wedham467.060.81%
3Agne Tern - Sigbritt Lagerkvist463.060.29%
4Patricia Odqvist - Ursula Broström458.259.66%
5Birgitta Hedström - Christina Erikson442.057.55%
5Eva Göransson Lycke - Inger Ljungmark442.057.55%
7Allan Wigström - Marianne Lindeberg434.256.53%
8Roger Andersson - Märta Florin424.055.21%
8Lars-Göran Baaz - Anne-Marie Baaz424.055.21%
10Eva Palerius - Helve Brännmark421.154.83%
11Per-Olof Palerius - Ingvar Alvesten411.353.55%
12Gert Johansson - Bengt Rydén407.052.99%
13Meriel Netzler - Jan Claeson403.052.47%
14Dan Werdelin - Christer Bengtström384.050.00%
15Madelaine Roos - Eva Almkvist383.049.87%
16Gerd Olsson - Ingrid Grant377.549.15%
17Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius377.049.09%
18Mats Saltin - Bertil Gabrielsson376.048.96%
19Ingrid Sjöstrand - Kerstin Nedholm370.948.30%
20Marie Leitner - Irma Söderström368.748.01%
21Andreas Holmdahl - Tomas Levin367.047.79%
22Margareta Hjertén - Inge Jängnemyr365.547.59%
23Ann-Christin Quist - Karin Frick364.047.40%
24Sonja Grell - Ragna Dahlström362.247.16%
25Lena Starkenberg - Marianne Löfgren360.046.88%
25Rolf Abrahamson - Thordis Olsson360.046.88%
27Margareta Appelqvist - Rolf Appelqvist352.045.83%
28Barbro Kristoferson - Ralf Kristoferson346.045.05%
29Björn Olofsson - Lena Heiwall344.744.89%
30Anna-Lena Erlandzon - Ove Erlandzon339.044.14%
31Ann Wallin - Hans Fredling333.043.36%
32Hjördis Ivarsdotter - Martha Gustafson329.042.84%
33Birgitta Almersjö - Lars-Åke Frejd324.042.19%
34Anita Sinclair - Maj-Britt Hammar297.038.67%
35Britt-Inger Svensson - Ann-Britt Nordström285.837.22%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)