BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2020-02-05
Par Onsdag

Grattis Eva o Göran!

PlacNamnPoängProcent
1Göran Karlander - Eva Roos509.366.32%
2Mabel Leman - Birgitta L Emanuelsson469.661.15%
3Hans Eriksson - Yvonne Andrén469.161.08%
4Kent Eriksson - Hans Fredling445.858.04%
5Anders Simonsson - Finn Jeppsson444.957.93%
6Gunilla Jimgren - Hans Jimgren442.557.62%
7Bengt Johansson - Karl Åberg431.156.14%
8Lars Vermdahl - Åke Boije af Gennäs421.154.83%
9Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson406.952.99%
10Anders Hill - Inger Carlstedt405.052.73%
11Stephen Cronberg - John Wikstrand403.552.54%
12Pekka Saar - Reidar Cedersund400.652.16%
13Claes Bühler - Svenn Erik Tholstrup398.351.86%
14Kjell Andersson - Dag Källfelt393.651.25%
15Yvonne Sjöstrand - Kerstin Wängnerud392.151.05%
16Svante Carlberg - Olev Mäkk392.051.04%
16Sigurd Walldal - Anders Thölén392.051.04%
18Roger Andersson - Tomas Levin387.050.39%
19Ingrid Katz - Yvonne Johansson386.050.26%
20Ulla Holmer - Mahin Pettersson384.750.09%
21Lennart Andrén - Ingrid Andrén382.849.84%
22Gunnel Bergland - Ulla Gustafsson377.349.12%
23Åke Ekener - Elsa Rosenblad370.248.20%
24Eva Snare - Maria Tullberg354.546.16%
25Folke Grauers - Branko Stanisic353.245.99%
26Anders Biel - Thomas Nortoft342.444.58%
27Bengt Stigenius - Margareta Stigenius342.344.56%
28Marie-Louise Moberg - Maud Brandt333.943.47%
29Hedvig Odelberg - Brita Almgren331.243.13%
30Stefan Sjöberg - Staffan Edström324.942.30%
31Per Diener - Peter Persson310.440.41%
32Lillvi Arhage - Berit Hedström289.837.74%
33Anders Hole - Martin Sundsten287.837.47%
34Helga Andréen - Siv Zackrisson268.434.94%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)