BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-11-05
Strata Klöver/Ruter Tisdag

Grattis Ann-Marie och Britt samt Leif och Karin!

PlacNamnPoängProcent
1Ann-Marie Lindvall - Britt Fredén476.061.98%
2Yvonne Falk - Rut Hillensjö473.061.59%
3Ingrid Grant - Gerd Olsson451.058.72%
4Ulla Malmsten - Kajsa Haglöf447.358.24%
5Christer Bengtström - Dan Werdelin444.057.81%
6Ulla-Britt Jensen - Gunilla Andersson430.055.99%
7Folke Grauers - Benny Wärnehall425.555.40%
8Leif Ström - Karin Ström420.054.69%
9Klas-Göran Lundin - Jan Wedham411.053.52%
10Ulla Andersson - Svante Carlberg405.852.84%
11Per-Olof Palerius - Ingvar Alvesten402.052.34%
12Sonja Grell - Ragna Dahlström396.051.56%
13Bertil Brandt - Rune Olsson394.051.30%
14Anna-Karin Elmhammar - Eva Darnell385.150.14%
15Karl Åberg - Peter Persson384.050.00%
16Ann Wallin - Hans Fredling382.949.86%
17Clas Mannheimer - Bodil Mannheimer378.549.29%
18Eva Palerius - Helve Brännmark372.048.44%
18Britt-Marie Andersson - Gert Christiansen372.048.44%
20Birgitta Peterson - Annica Lundqvist371.048.31%
21Göran Karlander - Maj-Britt Hammar366.547.73%
22Lennart Johansson - Tamas Halasz363.347.30%
23Inger Ljungmark - Eva Göransson Lycke362.247.16%
24Britt-Inger Svensson - Ann-Britt Nordström361.047.01%
25Eva Sandqvist - Marie Leitner360.046.88%
26Allan Wigström - Marianne Lindeberg359.046.74%
26Jan Sager - John Wikstrand359.046.74%
28Kerstin Norman - Thomas Braun355.046.22%
29Anita Bengtsson - Bengt-Olof Bengtsson350.045.57%
30Gert Johansson - Bengt Rydén347.045.18%
30Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius347.045.18%
30Ingegärd Wiklund - Irma Söderström347.045.18%
33Patricia Odqvist - Ursula Broström339.344.18%
34Anna Hansen - Birgitta Wagné307.039.97%
35Rolf Abrahamson - Thordis Olsson300.039.06%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)