BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-10-21
Strata Klöver/Ruter Måndag

Grattis Kenneth o Ingrid i Ruter//Inez o Bertil i Klöver//Åke o Lars-Erik

PlacNamnPoängProcent
1Kenneth Jönsson - Ingrid Sandberg753.068.21%
2Lars Larsson - Berit Brorsson718.965.12%
3Hans Andersson - Claes Nilsson712.064.49%
4Anders Simonsson - Karl Åberg680.061.59%
5Folke Grauers - Mahin Pettersson660.059.78%
6Margreth Johansson - Ole Jörgensen655.659.39%
7Mabel Leman - Göran Östberg643.058.24%
8Rose-Marie Berndtsson - Siv Hucke631.057.16%
9Brita Almgren - Eivor Wahlin629.056.97%
10Erik Månsson - Åsa Wenander628.456.92%
11Roger Andersson - Tomas Levin627.056.79%
12Stephen Cronberg - John Wikstrand612.055.43%
13Alwar Ahlström - Thorsten Hagman607.655.04%
14Inez Bomark - Bertil Ljungström587.053.17%
15Marita Johansson - Gunnar Bodmar585.052.99%
16Björn Gullbrand - Ann-Christin Quist583.652.87%
17Dan Werdelin - Christer Bengtström580.452.57%
18Bertil Brandt - Maud Brandt564.051.09%
18Meriel Netzler - Solveig Svantesson564.051.09%
18Pekka Saar - Monica Edholm564.051.09%
21Claes-Göran Wiking - Bo Ölund562.050.91%
22Lillian Liedholm - Helga Andréen561.050.82%
23Lillvi Arhage - Berit Hedström558.050.54%
23Marie-Louise Moberg - Anna-Stina Wennberg558.050.54%
25Gunnar Johnson - Solveig Skafte552.050.00%
26Anita Lansvik - Bo Svensson551.049.91%
27Marianne Menzinsky - Annika Laremark550.049.82%
28Kjerstin Vermdahl - Eva Bodin544.049.28%
29Karl Angenete - Per Hök541.049.00%
30Issan Thulin - Berit Johansson538.048.73%
31Bengt Johansson - Inger Carlsson536.048.55%
32Laila Berntsson - Roger Andreasson534.048.37%
33Birgitta Almersjö - Ulla-Britt Jigholm532.448.22%
34Charlotte Stenman - Lars-Olov Stenman514.046.56%
35Anita Bengtsson - Bengt-Olof Bengtsson510.546.25%
36Jan Berglund - Claes-Göran Orrö499.645.26%
37Marina Svedberg - Britt Berntsson499.045.20%
38Ulla Gustafsson - Gunnel Bergland497.045.02%
39Anna-Karin Elmhammar - Ingolf Elmhammar495.044.84%
40Lillemor Eriksson - Gun Mattson491.044.47%
41Lennart Tallbring - Christer Hansson477.043.21%
42Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius474.542.98%
43Gunilla Mattsson - Anders Mattsson472.042.75%
44Yvonne Lindner - Rut Wejrot464.042.03%
45Gunilla Jimgren - Hans Jimgren432.039.13%
46Marie-Louise Landelius - Christina Erikson426.038.59%
47Ulla Munckhammar - Gun Jigholm412.037.32%
48Åke Winsenius - Lars-Erik Olofsson369.833.50%
49Barbro Nilsson - Tore Nilsson309.027.99%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)