BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-10-15
Strata Klöver/Ruter

Grattis Eva och Helve i Ruter, Gunnel och Gun i Klöver och Margareta och Inge i EM

PlacNamnPoängProcent
1Eva Palerius - Helve Brännmark593.365.06%
2Eva Darnell - Ulla Seeliger561.761.59%
3Lars Seligman - Inga Lavén555.460.90%
4Gunnel Montgomery - Gun Mattson542.159.44%
5Ulla-Britt Karlsson - Marianne Löfgren538.859.08%
6Ulla Jeppsson - Finn Jeppsson523.757.42%
7Jan Sager - John Wikstrand516.756.66%
8Dan Werdelin - Christer Bengtström515.356.50%
9Sonja Grell - Ragna Dahlström511.756.11%
10Lars Larsson - Berit Brorsson508.255.72%
11Christina Erikson - Birgitta Hedström504.855.36%
12Ulla-Britt Jensen - Gunilla Andersson489.753.69%
13Folke Grauers - Benny Wärnehall484.753.15%
14Gerd Olsson - Ingrid Grant480.752.71%
15Meriel Netzler - Jan Claeson477.752.38%
16Inger Thörnqvist - Lillemor Bäck468.351.35%
17Margareta Hjertén - Inge Jängnemyr466.751.18%
18Madelaine Roos - Eva Almkvist462.350.69%
19Tamas Halasz - Lennart Johansson458.350.25%
20Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius455.649.96%
21Bertil Brandt - Rune Olsson454.749.86%
22Eva Göransson Lycke - Inger Ljungmark449.249.25%
23Clas Mannheimer - Bodil Mannheimer440.748.32%
24Charlotte Stenman - Irma Söderström434.347.62%
25Stephen Cronberg - Lotta Cronberg432.347.40%
26Kerstin Norman - Thomas Braun432.347.40%
27Boel Ågren - Maj-Britt Fagerlund429.747.12%
28Per-Olof Palerius - Ingvar Alvesten421.746.24%
29Eva Sandqvist - Marie Leitner420.346.09%
30Jan Wedham - Klas-Göran Lundin417.245.74%
31Lena Nyström - Ingalill Hadler414.345.42%
32Gert Johansson - Bengt Rydén409.344.88%
33Anna Hansen - Birgitta Wagné400.843.95%
34Rolf Abrahamson - Thordis Olsson398.243.66%
35Maj-Britt Hammar - Christina Malmberg388.942.64%
36Lisa Starck - Birgitta Peterson378.241.47%
37Bertil Ljungström - Eva Rimstedt376.241.25%
38Gun-Britt Wibeck - Anita Nilsson372.340.82%
39Agne Tern - Sigbritt Lagerkvist339.837.26%
40Anneli Sandborg - Berit Wall306.333.59%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)