BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-10-02
Par Onsdag

Grattis Hans och Yvonne!!

PlacNamnPoängProcent
1Hans Eriksson - Yvonne Andrén353.561.36%
2Åke Boije af Gennäs - Lars Vermdahl349.160.61%
3Göran Karlander - Eva Roos348.060.42%
4Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson345.059.90%
5Lars Flodin - Jan Erixon340.459.09%
6Patricia Odqvist - Göran Kullenberg327.056.77%
7Mahin Pettersson - Ulla Holmer326.056.60%
8Sigurd Walldal - Anders Thölén324.056.25%
9Olle Isaksson - Dag Källfelt320.755.68%
10Elisabet Grimberg - Agneta Flomark318.555.30%
10Karl Åberg - Bengt Johansson318.555.30%
1267734 - Pekka Saar309.053.65%
13Anita Lansvik - Bo Svensson299.051.91%
14Annica Lundqvist - Catharina Rasmussen298.051.74%
15Mabel Leman - Birgitta L Emanuelsson295.051.22%
16Marita Svenning - Christina Wedin290.250.38%
17Anders Hole - Martin Sundsten275.047.74%
17Rodny Carlsson - Jan-Olof Siby275.047.74%
19Maj-Britt Carlbaum - Rose-Marie Berndtsson273.047.40%
20Björn Gullbrand - Ann-Christin Quist267.046.35%
21Branko Stanisic - Folke Grauers241.141.86%
22Britt-Marie Ödling - Eva Bodin235.640.91%
23Lennart Arnby - Allan Bergström226.939.39%
24Åke Ekener - Ulf Lernfelt222.038.54%
25Lillvi Arhage - Berit Hedström218.037.85%
26Inger Carlstedt - Birgit Schreiber209.536.36%
27Gunilla Jimgren - Hans Jimgren177.030.73%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)