BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-09-09
Strata Klöver/Ruter Måndag

Grattis Stig och Solveig,Bo och Anita och Lars och Berit!

PlacNamnPoängProcent
1Stig Ström - Solveig Skafte547.063.31%
2Lillvi Arhage - Berit Hedström524.760.73%
3Eva Roos - Marianne Arvidsson522.560.48%
4Mats Amonsson - Staffan Lindahl514.059.49%
5Kjerstin Vermdahl - Eva Bodin512.059.26%
6Folke Grauers - Mahin Pettersson497.057.52%
7Bo Svensson - Anita Lansvik495.057.29%
8Alwar Ahlström - Thorsten Hagman490.056.71%
9Ulla-Britt Jigholm - Clas-Göran Anderson474.054.86%
10Pekka Saar - Monica Edholm472.054.63%
10Lars Larsson - Berit Brorsson472.054.63%
12Eivor Wahlin - Brita Almgren469.154.29%
13Lena Frerichs - Britt-Inger Svensson462.553.54%
13Stefan Sjöberg - Staffan Edström462.553.54%
15Yvonne Sjöstrand - Martha Gustafson449.051.97%
16Marianne Menzinsky - Gertie Olsson444.051.39%
17Christer Bengtström - Dan Werdelin441.051.04%
18Lillian Liedholm - Helga Andréen438.550.76%
19Kerstin Wängnerud - Gunilla Jimgren434.050.23%
20Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius430.049.77%
21Ulla Johansson - Bengt Cederberg429.049.65%
22Claes-Göran Wiking - Bo Ölund427.049.42%
23Lars-Åke Frejd - Birgitta Almersjö425.549.24%
23Anna-Karin Elmhammar - Ingolf Elmhammar425.549.24%
25Bengt Johansson - Inger Carlsson417.848.36%
26Marie-Louise Landelius - Christina Erikson405.046.88%
27Jan Berglund - Claes-Göran Orrö392.045.37%
28Laila Berntsson - Roger Andreasson391.045.25%
29Hans Andersson - Claes Nilsson387.044.79%
30Margreth Johansson - Lisbeth Ohlsson386.044.68%
31Gun Mattson - Lillemor Eriksson378.043.75%
32Maj-Britt Carlbaum - Sonja Grell376.043.52%
32Björn Gullbrand - Ann-Christin Quist376.043.52%
34Siv Zackrisson - Kjell Zackrisson375.343.43%
35Solveig Svantesson - Siv Hucke374.243.31%
36Jan Westergren - Gudrun Westergren363.042.01%
37Helena Östling - Marianne Jowerin333.038.54%
38Eva Lind - Lisen Karling327.337.88%
39Gun Jigholm - Ulla Munckhammar312.036.11%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)