BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2019-06-05
Par Onsdag

Grattis Åke o Anders

PlacNamnPoängProcent
1Åke Ekener - Anders Simonsson457.668.09%
2Åke Boije af Gennäs - Lars Vermdahl408.860.83%
3Gunilla Jacobsson - Ulla Forsgren407.260.60%
4Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup396.859.05%
5Lennart Arnby - Allan Bergström392.958.47%
6Svavar Hauksson - Peter Persson384.857.26%
7Ingrid Katz - Yvonne Johansson375.855.92%
8Kjerstin Vermdahl - Eva Bodin371.855.33%
9Lars Flodin - Jan Erixon364.654.25%
10Hans Eriksson - Yvonne Andrén355.252.86%
11Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup352.152.39%
12Ulla Holmer - Mahin Pettersson350.852.20%
13Anders Hole - Martin Sundsten350.452.15%
14Göran Karlander - Eva Roos349.452.00%
15Anita Lansvik - Bo Svensson348.251.82%
16Roger Andersson - Märta Florin348.151.80%
17Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg347.851.75%
18Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson344.951.33%
19Inger Hjälmås - Berit Bjarne344.851.31%
20Yvonne Sjöstrand - Kerstin Wängnerud325.248.39%
21Marie-Louise Moberg - Maud Brandt313.246.61%
22Mabel Leman - Birgitta L Emanuelsson312.246.46%
23Brita Almgren - Hedvig Odelberg309.246.01%
24Annica Lundqvist - Lena Nyström308.645.92%
25Gunilla Jimgren - Hans Jimgren296.044.05%
26Kerstin Magnusson - Siv Zackrisson281.641.90%
27Kent Eriksson - Hans Fredling231.034.38%
28Folke Grauers - Branko Stanisic224.433.40%
29Synnöve Monsèn - Helgi Kihlberg222.433.10%
30Gunnel Bellak - cecylia Cullbrand204.230.39%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)