BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2018-12-12
Par Onsdag

Grattis Åke och Lars!

PlacNamnPoängProcent
1Åke Boije af Gennäs - Lars Vermdahl505.065.76%
2Hans Eriksson - Yvonne Andrén488.063.54%
3Kjell Andersson - Dag Källfelt486.063.28%
4Reidar Cedersund - Pekka Saar463.060.29%
5Eva Roos - Göran Karlander454.959.23%
6Folke Grauers - Tomas Levin451.058.72%
7Ingrid Katz - Yvonne Johansson445.057.94%
7Bengt Johansson - Karl Åberg445.057.94%
9Anders Hill - Sven-Olof Lantz439.057.16%
10Patricia Odqvist - Stephen Cronberg438.557.10%
11Claes Bühler - Rune Olsson438.057.03%
12Kjerstin Vermdahl - Eva Bodin425.055.34%
13Mabel Leman - Birgitta L Emanuelsson415.054.04%
14Marie Myrhage - Göran Nyström414.053.91%
15Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup407.052.99%
16Allan Bergström - Ulf Bengtsson379.049.35%
17Kent Eriksson - Hans Fredling378.549.29%
18Mahin Pettersson - Ulla Holmer370.048.18%
19Eva Ströby - Maria Tullberg367.647.87%
19Elisabet Grimberg - Agneta Flomark367.647.87%
21Ulla Gustafsson - Gunnel Bergland367.047.79%
22Birgitta Emanuelsson - Eva Kristina Isaksson361.147.02%
23Mats Saltin - Bertil Gabrielsson355.646.31%
24Per Dellve - Margrete Östermarker345.845.03%
25Maj-Britt Carlbaum - Elsa Rosenblad344.044.79%
26Björn Hildell - Mona Hildell343.644.74%
27Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius326.042.45%
28Sven Nilsson - Finn Jeppsson324.042.19%
29Anna-Greta Bodin - Berit Johnsson311.040.49%
30Kerstin Wängnerud - Jan Rosenqvist308.040.10%
31Anita Lansvik - Bo Svensson304.039.58%
31Yvonne Sjöstrand - Helga Andréen304.039.58%
33Siv Zackrisson - Kerstin Magnusson288.037.50%
34Marie-Louise Moberg - Maud Brandt277.136.08%
34Lillvi Arhage - Berit Hedström277.136.08%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)