BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2018-02-12
Klöver/Ruter Måndag

Grattis Stanislaw och Anders!

PlacNamnPoängProcent
1Stanislaw Paledzki - Anders Simonsson589.961.45%
2Mabel Leman - Annica Mellgren588.161.26%
3Siv Zackrisson - Solveig Svantesson567.959.16%
4Berit Johansson - Issan Thulin561.158.44%
5Pekka Saar - Monica Edholm557.658.08%
6Claes Nilsson - Hans Andersson554.657.77%
7Bertil Brandt - Maud Brandt550.557.34%
8Dick Lövbrand - Birgitta Trotzig-Lövbrand548.657.14%
9Gunnel Montgomery - Gudrun Karlholm538.256.06%
10Dan Werdelin - Christer Bengtström534.255.64%
11Håkan Holgerson - Eva Holgerson528.655.06%
12Kaj Lüsch - Mette Axelson-Lüsch526.954.89%
13Ulla Wallström - Sigurd Wallström514.853.62%
14Lillian Liedholm - Helga Andréen513.053.43%
15Erik Månsson - Magnus Levin498.151.89%
16Sonja Grell - Maj-Britt Carlbaum497.951.87%
17Brita Hök - Per Hök497.951.86%
18Claes-Göran Wiking - Bo Ölund496.151.68%
19Stefan Sjöberg - Staffan Edström489.550.98%
20Rose-Marie Berndtsson - Siv Hucke488.050.83%
21Thorsten Hagman - Alwar Ahlström487.450.77%
22Patricia Odqvist - Ursula Broström486.950.72%
23Gösta Dellblad - Birgitta Dellblad485.550.57%
24Lillvi Arhage - Berit Hedström482.150.21%
25Lars Petersson - Eva Petersson479.449.94%
26Rut Wejrot - Yvonne Lindner477.249.71%
27Eric Allring - Magnus Wånge474.449.42%
28Yvonne Sjöstrand - Ulla-Britt Ottosson471.349.09%
29Gunilla Jimgren - Hans Jimgren469.648.91%
30Laila Berntsson - Roger Andreasson469.148.87%
31Kerstin Wängnerud - Eva Rimstedt462.948.21%
32Kerstin Leijon - Ann Gummesson433.145.11%
33Birgitta Almersjö - Olle Svensson431.644.96%
34Helena Östling - Marianne Jowerin428.144.59%
35Lennart Tallbring - Christer Hansson428.044.58%
36Gun Mattson - Lillemor Eriksson426.544.42%
37Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius425.344.30%
38Jan Westergren - Gudrun Westergren419.943.73%
39Anita Bengtsson - Bengt-Olof Bengtsson401.041.77%
40Gun Jigholm - Ulla Munckhammar362.237.72%
41Barbro Nilsson - Barbro Persson341.635.58%
42Jan Berglund - Claes-Göran Orrö341.435.56%
43Iréne Johansson - Irma Söderström320.033.33%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)