BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2018-01-07
Söndag

Grattis Lena o Leif Åke !

PlacNamnPoängProcent
1Lena Zimmerman - Leif-Åke Munther271.562.85%
2Ann Bergqvist - Bertil Hultman268.862.21%
3Yvonne Andrén - Kent Eriksson255.859.20%
4Nils Nordahl - Mats Jakobsson241.555.90%
5Oscar Hult - Inger Carlstedt240.855.74%
6Hans Linusson - Agneta Persson233.454.02%
7Ulla Malmström - Bengt Malmström232.253.75%
8Per Dellve - Ingela Sjöberg223.551.74%
9Marianne Ström - Helle Lehes222.651.53%
10Krister Ljungberg - Eva Esping220.551.04%
11Lena Olofsson - Barbro Sandelin212.349.13%
12Ingrid Katz - Barbara Adielsson210.548.73%
13Tadashi Suzuki - Trond Zimmerman204.547.34%
14Anna-Stina Wennberg - Bo Larsson193.544.79%
15Harriet Herlin - Britt-Inger Svensson173.340.10%
16Jan Sager - Göran Karlander169.139.15%
17Lennart Holmqvist - Margareta Hellborg160.537.15%
18Madelaine Roos - Eva Almkvist153.935.62%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)