BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg.

BK Everfresh 2017-11-28
Ever Ruter tisdag

Grattis Ingrid och Barbara!

PlacNamnPoängProcent
1Ingrid Katz - Barbara Adielsson600.065.79%
2Inger Carlstedt - Birgitta Bengtsson572.062.72%
3Sten Höglund - Mats Göransson564.061.84%
4Marianne Löfgren - Anita Mellgren535.658.73%
5Per-Olof Palerius - Ingvar Alvesten534.558.61%
6Leif Kahlman - Cerny Cedhagen525.057.57%
7Andreas Holmdahl - Lillemor Eriksson521.557.18%
8Folke Grauers - Benny Wärnehall516.056.58%
9Kerstin Nedholm - Bo Werner513.056.25%
10Erik Månsson - Åsa Wenander507.055.59%
11Patricia Odqvist - Ursula Broström503.055.15%
12Jan-Olof Siby - Andreas Åbom502.055.04%
13Britt-Inger Svensson - Gunhild Boström501.054.93%
14Stephen Cronberg - Lars Olander483.052.96%
15Eva Palerius - Helve Brännmark476.052.19%
16Rolf Appelqvist - Margareta Appelqvist472.051.75%
17Göran Rådberg - Magnus Wånge467.051.21%
18Elisabet Törngren - Ivan Törngren465.050.99%
18Dick Lövbrand - Birgitta Trotzig-Lövbrand465.050.99%
20Eva Göransson Lycke - Inger Ljungmark459.350.36%
21Christina Erikson - Marie-Louise Landelius457.150.12%
22Allan Wigström - Anita Nilsson452.049.56%
23Jan Wedham - Kerstin Englund451.649.52%
24Ann Wallin - Hans Fredling447.349.04%
25Gert Johansson - Bengt Rydén446.248.92%
26meriel netzler - Jan Claeson446.048.90%
27Anneli Sandborg - Irma Söderström432.047.37%
28Maj-Britt Losell - Elvy Öberg427.046.82%
29Hjördis Ivarsdotter - Martha Gustafson425.046.60%
30Kerstin Wikstrand - Ann Gummesson417.845.81%
31Sonja Grell - Ragna Dahlström413.045.29%
32Maj-Britt Fagerlund - Boel Ågren398.043.64%
33Ragnar Cedhagen - Bengt Bengtsson394.043.20%
34Monica Bourghardt - Gunilla Wilde391.042.87%
35Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius380.041.67%
36Gerd Olsson - Ingrid Grant379.041.56%
37Lena Nyström - Ingalill Hadler374.041.01%
38Ulla-Britt Jensen - Gunilla Andersson372.040.79%
39Maj-Britt Hammar - Christina Malmberg362.039.69%
40Charlotte Stenman - Gunhild Herrmann333.036.51%
41Barbro Kristoferson - Ralf Kristoferson326.035.75%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)