BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg

BK Everfresh 2017-10-04
Par Onsdag

Grattis Marita och Christina!

PlacNamnPoängProcent
1Marita Svenning - Christina Wedin657.765.24%
2Rodny Carlsson - Bengt Cederberg632.662.76%
3Bo Andersson - Peter Nyberg607.760.28%
4Branko Stanisic - Bertil Höök583.457.88%
5Ingrid Katz - Yvonne Johansson583.057.83%
6Åke Ekener - Peter Persson577.057.24%
7Göran Almgren - Josef Iglodi576.257.17%
8Staffan Edström - Stefan Sjöberg573.456.89%
9Marianne Löfgren - Margrete Östermarker562.355.79%
10Yvonne Andrén - Kerstin Wängnerud559.955.55%
11Ulla Holmer - Mahin Pettersson552.354.79%
12Marie Myrhage - Göran Nyström547.854.35%
13Maj-Britt Carlbaum - Elsa Rosenblad544.554.02%
14Willy Bryngnäs - Ingrid Bryngnäs543.653.93%
15Lena Zetterup - Jan-Olof Zetterup541.853.75%
16Annica Lundqvist - Catharina Rasmussen541.253.69%
17Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup531.952.77%
18Tomas Levin - Andreas Holmdahl530.952.66%
19Hans Linusson - Krister Ljungberg530.852.66%
20Pekka Saar - Kjerstin Vermdahl525.152.10%
21Patricia Odqvist - Nils Nordahl515.251.12%
22Anders Hill - Sven-Olof Lantz513.250.91%
23Lennart Arnby - Allan Bergström502.849.88%
24Lillvi Arhage - Berit Hedström496.349.24%
25Margareta Stigenius - Bengt Stigenius493.848.98%
26Ingela Strömer - Gunilla Asklund491.348.74%
27Folke Grauers - Rut Hillensjö490.948.70%
28Gunilla Jimgren - Hans Jimgren481.647.77%
29Göran Kullenberg - Anders Simonsson480.147.63%
30Göran Karlander - Stephen Cronberg475.847.20%
31Marie-Louise Moberg - Maud Gertrud Brandt471.446.77%
32Anders Hole - Göran Östberg466.746.30%
33Per Hök - Karin Englund457.345.37%
34Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson451.444.78%
35Wanda Klintberg - Helga Andréen446.344.27%
36Roland Ekman - Ingegerd Winqvist442.543.90%
37Claes Bühler - Rune Olsson435.343.19%
38Bengt Börjesson - Marianne Börjesson430.642.72%
39Ulla Gustafsson - Gunnel Bergland417.241.39%
40Bertil Lundbäck - Britt-Marie Andersson415.141.18%
41Kjell Andersson - Dag Källfelt408.140.49%
42Lennart Andrén - Ingrid Andrén404.740.15%
43Britt-Marie Ödling - Eva Bodin383.138.01%
44Anna-Greta Bodin - Berit Johnsson318.931.64%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)