BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg

BK Everfresh 2017-06-12
Ruter Måndag - Grupp C

PlacNamnPoängProcent
1Ingrid Petersen - Egon Bodendal270.062.50%
2Marianne Fagerby - Tony Elmroth269.062.27%
3Jan Sager - Göran Karlander253.058.56%
4Bo Ström - Josef Iglodi246.056.94%
5Marie Myrhage - Marita Svenning245.056.71%
6Rodny Carlsson - Bengt Cederberg243.056.25%
7Mabel Leman - Annica Mellgren242.056.02%
8Monica Berglund - Gunvor Karlsson231.053.47%
9Stig Engelbrektsson - Ulf Lernfelt230.053.24%
10Göran Olin - Inga-Lill Olin227.052.55%
11Karl Angenete - Branko Stanisic225.052.08%
12Göran Almgren - Birgit Petersen218.050.46%
13Nils Nordahl - Mats Jakobsson210.048.61%
14Ulf Keereweer - Christina Egriell189.043.75%
14Orvar Eeg-Olofsson - Sven Wallerstedt189.043.75%
16Hans Linusson - Bo Andersson188.043.52%
17Yvonne Andrén - Roland Eliasson186.043.06%
18Rut Wejrot - Yvonne Lindner173.040.05%
19Jan-Olof Siby - Kent Eriksson144.033.33%
20Anita Lindholm - Evert Lindholm142.032.87%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)