BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg

BK Everfresh 2017-04-12
Ever Onsdag

Grattis Leif och Branko!

PlacNamnPoängProcent
1Leif Kahlman - Branko Stanisic809.470.26%
2Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup780.467.74%
3Yvonne Andrén - Jan Erixon735.363.83%
4Mabel Leman - Birgitta L Emanuelsson692.760.13%
5Åke Ekener - Peter Persson685.259.48%
6Anders Hill - Kerstin Brolin670.258.18%
7Kjell Andersson - Dag Källfelt668.458.02%
8Pia Rasmusson - Kalle Rasmusson661.857.45%
9Anita Nilsson - Birgitta Düring Månsson660.257.31%
9Marita Svenning - Christina Wedin660.257.31%
11Lisbeth Ohlsson - Margreth Johansson659.857.27%
12Yvonne Sjöstrand - Cerny Cedhagen657.057.03%
13Karin Öckert - Gunnar Bergenholtz646.756.13%
14Bengt Anderson - Curt Jubrand646.256.09%
15Göran Almgren - Christina Almgren641.355.67%
16Ulla Jeppsson - Finn Jeppsson637.555.34%
17Kerstin Magnusson - Siv Zackrisson634.055.03%
18Bo Andersson - Hans Linusson631.854.84%
19Lennart Arnby - Allan Bergström627.254.45%
20Maj-Britt Carlbaum - Elsa Rosenblad622.854.06%
21Göran Karlander - Eva Ströby621.853.97%
22Eva Roos - Egon Bodendal620.253.84%
23Krister Ljungberg - Lotta Konradsson611.253.06%
24Annica Lundqvist - Catharina Rasmussen610.853.02%
25Ulla Holmer - Mahin Pettersson599.552.04%
26Ingrid Katz - Yvonne Johansson591.351.33%
27Bengt Bostedt - Göran Nyström575.149.93%
28Irene Karlsson - Stina Vallentin573.849.81%
29Göran Olin - Inga-Lill Olin570.849.55%
30Eva Darnell - Inger Enlund557.248.37%
31Rodny Carlsson - Lars Flodin553.248.02%
32Margrete Östermarker - Lena Starkenberg536.046.53%
33Bo Svensson - Anita Lansvik531.246.11%
34Anna-Greta Bodin - Berit Johnsson528.845.90%
35Anna-Karin Elmhammar - Ingolf Elmhammar525.245.59%
36Marianne Victorin - Lillemor Andersson518.845.03%
37Kjerstin Vermdahl - Kerstin Sundberg509.244.20%
38Bengt Börjesson - Willy Emanuelsson504.943.82%
39Wanda Larsson - Anita Larsson488.542.40%
40Britt-Marie Ödling - Göran Kullenberg487.342.30%
41Margareta Stigenius - Bengt Stigenius486.842.26%
42Birgitta Wallengren - Barbro Boman475.141.24%
43Stephen Cronberg - Lars Olander471.640.94%
44Ulla Johansson - Kerstin Nutsch Magnusson450.239.08%
45Anders Hole - Martin Sundsten449.138.98%
46Gunnel Bergland - Ulla Gustafsson429.837.31%
47Solveig Svantesson - Kerstin Wängnerud419.836.44%
48Birgitta Almersjö - Maj-Britt Hammar417.236.22%
49Synnöve Monsèn - Jan Rosenqvist416.836.18%
50Lillvi Arhage - Berit Hedström404.835.14%
51Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius397.634.51%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)