BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg

BK Everfresh 2017-02-20
Ruter Måndag

Grattis Birgit o Göran !

PlacNamnPoängProcent
1Göran Almgren - Birgit Petersen722.365.43%
2Karl Åberg - Karin Åberg699.463.35%
3Åke Ekener - Elsa Rosenblad659.459.73%
4Kjell Börjesson - Jan Samuelsson656.959.50%
4Yvonne Andrén - Jan Erixon656.959.50%
6Eva Johansson - Els-Marie Södergren654.059.24%
7Marie Myrhage - Marita Svenning647.658.66%
8Eva Darnell - Anci Johannisson639.757.95%
9Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup635.557.57%
10Pekka Saar - Monica Edholm625.756.67%
11Birgitta Emanuelsson - Eva Ströby623.556.48%
12Roger Andersson - Tomas Levin620.656.22%
13Jan Sager - Göran Karlander617.355.92%
14Marianne Menzinsky - Gertie Olsson614.255.63%
15Göran Olin - Inga-Lill Olin609.355.19%
16Ingrid Petersen - Egon Bodendal600.154.36%
17Yvonne Sjöstrand - Ulla-Britt Ottosson595.053.90%
18Oscar Hult - Jan-Olof Siby585.253.01%
19Rose-Marie Berndtsson - Siv Hucke581.052.62%
20Rut Wejrot - Yvonne Lindner580.252.56%
21Pia Lundberg - Nils-Eric Lundberg579.552.49%
22Branko Stanisic - Hans Gustavsson574.852.07%
23Jan Westergren - Gudrun Westergren568.451.48%
24Rodny Carlsson - Bengt Cederberg568.251.47%
25Patricia Odqvist - Ursula Broström563.051.00%
26Sonja Jonasson - Barbro Roldin559.150.65%
27Gunnel Montgomery - Christian Montgomery557.750.52%
28Barbro Nilsson - Barbro Persson552.850.07%
29Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt549.549.77%
30Hans Linusson - Bo Andersson543.349.22%
31Solveig Svantesson - Siv Zackrisson538.448.77%
32Ricci Hellgren - Jane Löfvenmark533.448.31%
33Elisabet Grimberg - Per Diener516.846.81%
34Bo Svensson - Anita Lansvik507.946.01%
35Lisbeth Ohlsson - Margreth Johansson499.745.26%
36Lillian Liedholm - Claes-Göran Wiking494.044.75%
37Christina Erikson - Marie-Louise Landelius480.043.47%
38Lillemor Eriksson - Ingrid Dicander469.342.51%
39Maj-Britt Fagerlund - Gunilla Mattsson467.342.32%
40Bengt Börjesson - Marianne Börjesson466.142.22%
41Birgitta Almersjö - Birgit Schreiber463.441.97%
42Orvar Eeg-Olofsson - Inger Carlstedt461.041.75%
43Bengt Öhman - Claes Nilsson437.739.65%
44Sonja Grell - Maj-Britt Carlbaum402.836.48%
45Anita Bengtsson - Bengt-Olof Bengtsson391.635.47%
46Pelle Nyberg - Madeleine Tebelius384.434.82%
47Hans Setterborg - Hans Fredling383.034.70%
48Laila Berntsson - Roger Andreasson359.032.52%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)