BK Everfresh är en klubb som spelar tävlingsbridge med trivselanda söndagar,måndagar, tisdagar och onsdagar. Både mer rutinerade och mindre rutinerade spelare är välkomna. Adressen till Bridgens Hus är: J A Wettergrens gata 5, Göteborg

BK Everfresh 2016-12-12
Hjärter Måndag

Grattis Inga-Lill och Göran!

PlacNamnPoängProcent
1Göran Olin - Inga-Lill Olin260.060.19%
2Göran Almgren - Josef Iglodi254.458.88%
3Ingrid Petersen - Egon Bodendal248.657.55%
4Hans Linusson - Nils Nordahl246.457.03%
5Marie Myrhage - Marita Svenning242.356.08%
6Eva Johansson - Els-Marie Södergren239.955.53%
7Margrete Östermarker - Christina Wedin238.455.18%
8Inger Hjälmås - Birgitta Danielson216.650.14%
9Ulla Westerlund - Björn Wenander208.148.18%
10Karl Angenete - Svenn Erik Tholstrup204.947.42%
11Krister Ljungberg - Branko Stanisic203.847.16%
12Lennart Arnby - Göran Östberg200.646.44%
13Orvar Eeg-Olofsson - Karl-Ivar Pettersson199.146.09%
14Birgit Petersen - Elisabeth Samfelt197.345.66%
15Göran Kullenberg - Peter Persson195.045.14%
16Jan Sager - Göran Karlander187.843.46%
17Birgitta Emanuelsson - Eva Kristina Isaksson183.142.39%
18Barbro Roldin - Sonja Jonasson161.937.47%

 Problem och kommentarer om denna sida kan skickas till Jan Jensen (jensenjpj@gmail.com)