Nyheter

180407 Den som vill följa SM-LAG SEMIFINAL kan göra detta här
180312 [Asperö-Brännö BK] Carinas minne
180310 Årets upplaga av DM-damer avgjordes med delad seger. Mer om det kan läsas på följande länk.
180223 Under helgen avgörs Distriktsmästerskap för lag. Åtta lag gör upp om fem platser till SM-semifinaler. Mer info hittas här.
180206 DM-damer: Nytt för i år är att det efter spelet blir underhållning och mingel. Mer info hittas Här.
180203 [Askims BK] Askims Silvertävling 17 mars; Mer information om tävlingen och anmälan finner du här.
Fler nyheter

2017 Okt Nov Dec 2018 Jan Feb Mar Apr Maj Jun Jul Aug Sep Okt Nov Dec 2019 Jan Feb Mar  
April 2018
MåndagTisdagOnsdagTorsdagFredagLördagSöndag
            1BK Everfresh

Påsk inget spel

Onsdagsklubben

Påskdagen 1/4-2018

BK Everfresh

Bohusgården 4

Onsdagsklubben

Påskdagen kväll

2Askims BK

Annandag påsk - Inget spel

Kungsbacka BS

Annandagsbarometer 17.00

Onsdagsklubben

Annandagen Påsk

BK Everfresh

Påsk inget spel

3Royal Bachelors Club

RBC180403

BK Everfresh

Klöver/Ruter Tisdag

Kungsbacka BS

Trivsel HCP 14,00

BK Debut

BK Debut klöver 3/4

BK Everfresh

Hjäter Tisdag

4BK Debut

BK Debut spader 4/4

Onsdagsklubben

Onsdag 4/4-18

BK Debut

BK Debut ruter 4/4

BK Viva

Viva 2018-04-04

Kungsbacka BS

onsdag 13

BK Everfresh

Par Onsdag

Kronhusklubben

Barometer Kungsgatan 47

BK Debut

BK Debut hjärter 4/4

5BK Lyx

HCP

Kungsbacka BS

KM Mixed (även Mixed HCP)

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 10:00

BS Damernas

Damernas Ruter

BS Damernas

Damenas hjärter

PBK Svingeln

Par

Partille BK

Partävling

Kungälvs BK

Partävling

BK Lyx

Partävling

6Fredagsklubben

Partävling

BK Debut

BK Debut klöver 6/4

BS 53

Partävling

BK Debut

BK Debut ruter 6/4

BK Debut

BK Debut 6/4 hjärter

7Göteborgs BF

SM-LAG Semifinal

8Göteborgs BF

SM-LAG Semifinal

BK Everfresh

Par Söndag

9BK Everfresh

Klöver/Ruter Måndag

Kungsbacka BS

KM Omg-2 18:30

Göteborgs BF

Göteborgsligan
Mån 1 - Mån 2 - Mån 3

Askims BK

Askim Ruter/klöver RKM 8

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 13:00 Max klövernål

Askims BK

Askim Ruter/klöver RKM HCP 8

Askims BK

Askim Hjärter KM 8

10BK Debut

Debut klöver 10/4

BK Everfresh

Hjärter Tisdag

BK Everfresh

Klöver/Ruter Tisdag

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 14:00 Max 12 bord

11Göteborgs BF

Göteborgsligan
Ons 1 - Ons 2 - Ons 3

BK Debut

BK Debut ruter 11/4

BK Debut

BK Debut hjärter 11/4

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 13:00 max 13½ bord

BK Everfresh

Par Onsdag

Kronhusklubben

Partävling Kungsgatan 47

Onsdagsklubben

onsdag 11/4

BK Debut

BK Debut spader 11/4

BK Viva

Viva 2018-04-11

12Kungälvs BK

Partävling

BK Lyx

Partävling

BS Damernas

Damernas Hjärter

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 10:00

PBK Svingeln

Par

Partille BK

Partävling

13BK Debut

BK Debut Hjärter 13/4

BK Debut

BK DEBUT ruter 13/4

Fredagsklubben

Partävling

BS 53

Partävling

BK Debut

BK Debut klöver 13 april 2018

14 15BK Everfresh

Par Söndag

16BK Everfresh

Hjärter Måndag

Askims BK

Askim Hjärter Simultan

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 13:00 Max klövernål

Kungsbacka BS

Trivselbridge 18:30

BK Everfresh

Klöver/Ruter Måndag

BK Centrum

Centrumserien
A-final - B-final

Askims BK

Askim Ruter/klöver Simultan

17BK Everfresh

Hjärter Tisdag

Royal Bachelors Club

RBCB180417-1

Göteborgs BF

Göteborgsligan
Elit - Tis 1 - Tis 2

BK Debut

BK Debut klöver 17/4

BK Everfresh

Klöver/Ruter Tisdag

Kungsbacka BS

Trivselb HCP 14,00

18BK Debut

BK Debut Ruter 18 april

BK Debut

BK Debut Spader 18/4

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 13:00 max 13½ bord

BK Debut

BK Debut Hjärter 18/4

Onsdagsklubben

18/4

BK Viva

Viva onsdagsbridge

BK Everfresh

Par Onsdag

Kronhusklubben

Partävling Kungsgatan 47

19BS Damernas

Damernas Hjärter

PBK Svingeln

Par

Kungälvs BK

Partävling

Kungsbacka BS

Trivsel Hcp 10:00

Kungsbacka BS

18:30 Silverstegen 4

BK Lyx

Partävling

BS Damernas

Damernas Ruter

Partille BK

Partävling

BK Lyx

HCP

20Fredagsklubben

Partävling Start kl 10:15 Alla välkomna!

BK Debut

Spel i tre grupper: Klöver, Ruter & Hjärter Tävlingarna börjar kl 10:00 Alla tävlingar har partnergaranti Anmälan senast 9:50

BS 53

Partävling 18.00

21Göteborgs BF

DM-par; kval med tillh fest
Startlista

22BK Everfresh

Partävling start kl 15,00 "PARTNERGARANTI" Välkomna

Göteborgs BF

DM-par, final

23Kungsbacka BS

Trivselbridge 1300 HCP, Max klövernål

Askims BK

Askim Ruter/klöver

BK Everfresh

Partävling start kl.10,00 "Partnergaranti" Välkomna

Kungsbacka BS

Trivselbridge 18.30

BK Centrum

Centrumserien
C-final - D-final

Askims BK

Askim Hjärter

24Göteborgs BF

Göteborgsligan
Tis 3 - Tis 4a- Tis 4b - Tis 5

BK Everfresh

Partävling start kl 14,00 "PARTNERGARANTI" Välkomna

Kungsbacka BS

Trivselbridge HCP, 1400 Max 12 bord

BK Debut

Spel endast Klövergrupp och max 0,99 mästarpoäng: Tävlingarna börjar kl 18:00 Alla tävlingar har partnergaranti Anmälan senast 17:50

25BK Viva

Viva onsdagsbridge

BK Everfresh

Partävling start kl.10,00 "Partnergaranti" Välkomna

Onsdagsklubben

onsdags klubben 10:15 alla välkomna

Kungsbacka BS

Trivselbridge HCP, 1300. max 13 bord

BK Debut

Spel i tre grupper: Ruter, Hjärter & Spader Tävlingarna börjar kl 18:00 Alla tävlingar har partnergaranti Anmälan senast 17:50

Bohus Nations BS

Board-a-Match
Tabell & resultat

Kronhusklubben

Par tävling 18:30 Kungsgatan 47 Gbg, uppgång Idrottens bingo 2 vån och i Konferensrummet. Alla är VÄLKOMNA!

26Partille BK

Partävling

Kungsbacka BS

10:00 Trivsel HCP

BS Damernas

Damernas 13.30 OBS! Partnergaranti!

BK Lyx

Partävling 18,30 Partnergaranti Välkomna

Kungälvs BK

Handicap

PBK Svingeln

Par tävling 10:00-14.00 Välomna

27BS 53

Partävling 18.00

BK Debut

Spel i tre grupper: Klöver, Ruter & Hjärter Tävlingarna börjar kl 10:00 Alla tävlingar har partnergaranti Anmälan senast 9:50

Fredagsklubben

Partävling Start kl 10:15 Alla välkomna!

28 29BK Everfresh

Partävling start kl 15,00 "PARTNERGARANTI" Välkomna

30BK Everfresh

Partävling start kl.10,00 "Partnergaranti" Välkomna

Askims BK

Valborg - inget spel